Opiekun: ks. Michał Stefan

Spotkania: piątek godz. 19.00

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół. Obejmuje swoim oddziaływaniem jak najszersze kręgi począwszy od dzieci (Oaza Dzieci Bożych), poprzez młodzież (Oaza Żywego Kościoła) aż po rodziny (Oaza Rodzin, zwana też Ruchem Domowego Kościoła).

Celem naszej pracy formacyjnej jest kształtowanie dojrzałej postawy chrześcijańskiej poprzez pogłębianie życia modlitewnego, sakramentalnego i wchodzenie w bliski kontakt ze Słowem Bożym.

Nasza grupa liczy ponad 20 osób, a wśród nich młodzież szkolna, studiująca i pracująca. Spotykamy się w każdy piątek na Eucharystii o godz. 18.00, a po niej na spotkaniu formacyjnym i modlitewnym, gdzie zgłębiamy Pismo Święte, próbujemy odpowiedzieć na nurtujące nas pytania, bawimy się, śpiewamy, pijemy herbatkę (często nawet ciasto się pojawia), wyjeżdżamy na wycieczki, do kina, a wszystko po to, by głębiej poznawać Boga i drugiego człowieka. Zapraszamy!!!